Kampania


Description

baner_kampania migranci uchodzcy_NADZIEJA

Cykl reportaży „Nowy Dom Polska”

Horliwka, Grozny, Donieck to ich rodzinne miasta, które musieli opuścić. Z powodu wojny, strachu i biedy uciekli ze swoich ojczyzn wybierając bezpieczny azyl w Polsce. Bohaterowie naszych reportaży to prawdziwi ludzie, prawdziwe historie, które ukazują nam ludzi takich samych jak my. Cieszących się chwilami radości i borykających się z codziennymi problemami. Matki dbające o bezpieczeństwo, zdrowie i edukację swoich dzieci oraz wychowanie ich na dobrych ludzi. Ojcowie dbający o zapewnienie dobrobytu swojej rodzinie oraz dzieci, które chcą mieć beztroskie dzieciństwo, koleżanki i kolegów, z którymi chodzą do szkoły i spędzają wolny czas na zabawie….to codzienne marzenia ludzi bez względu na wyznanie, kolor skóry czy pochodzenie. Cudzoziemcom, którzy podzielili się z nami swoimi historiami często towarzyszy tęsknota za rodziną, przyjaciółmi, których zostawili w swojej ojczyźnie. Z nami podzielili się również tym, co cenią w nas Polakach i Polsce, co im się podoba i dlaczego tu próbują odnaleźć swoje miejsce na ziemi…

Wiele rodzin cudzoziemskich, które są pod opieką Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas potrzebuje wsparcia psychologicznego oraz socjalnego. Najczęściej do Caritas zgłaszają się po pomoc matki samotnie wychowujące dzieci, osoby z niepełnosprawnościami oraz wielodzietne rodziny. W pierwszym okresie pobytu w Polsce brak znajomości języka uniemożliwia im podjęcie pracy. Dlatego też, ciężko im się utrzymać. Start jest bardzo trudny i bez wsparcia organizacji pozarządowych praktycznie niemożliwy. Caritas Polska zaprasza do lektury reportaży oraz finansowego wsparcia naszych działań na rzecz migrantów i uchodźców. Z zebranych środków wesprzemy cudzoziemców borykających się z problemami socjalno-bytowymi, zdrowotnymi oraz edukacyjnymi.

Zapraszamy do lektury cyklu reportaży pt. Nowy Dom Polska  na stronie migranci-uchodzcy@caritas.pl

Możesz także wesprzeć ludzi, którzy wybrali Polskę na swój nowy dom i spełnić ich marzenia o spokojnym życiu wysyłając hasło NADZIEJA na sms pod nr 72052 lub wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Polska tytułem NADZIEJA:

PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384

Bank Millennium S.A.

Departament Bankowości Przedsiębiorstw

  1. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa

SWIFT: BIGBPLPW